POOL A
Team Name
|
Score | Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Burnsville White | 9 | vs | Buffalo Lake-Hector-Stewart | 2 | FRI 4:45PM | I-1 |
Buffalo Lake-Hector-Stewart | 5 | vs | Sauk Rapids | 1 | SAT 8:15AM | S-2 |
Burnsville White | 16 | vs | Sauk Rapids | 5 | SAT 12:45PM | S-1 |
POOL B
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Sleepy Eye Bombers | 5 | vs | NYA Raiders | 1 | FRI 4:45PM | S-2 |
NYA Raiders | 10 | vs | New Prague Trojans | 6 | SAT 8:15AM | I-2 |
Sleepy Eye Bombers | 12 | vs | New Prague Trojans | 1 | SAT 12:45PM | I-1 |
POOL C
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Rockford Rockets | 18 | vs | Le Sueur-Henderson | 7 | FRI 4:45PM | S-1 |
Le Sueur-Henderson | 3 | vs | Winona Heat | 6 | SAT 8:15AM | I-1 |
Rockford Rockets | 2 | vs | Winona Heat | 11 | SAT 12:45PM | I-2 |
POOL D
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Marshall | 3 | vs | Northrop Giants | 6 | FRI 3:15PM | I-2 |
Northrop Giants | 13 | vs | Richfield | 8 | SAT 8:15AM | S-1 |
Marshall | 6 | vs | Richfield | 14 | SAT 12:45PM | S-2 |
POOL E
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Alexandria | 22 | vs | Adrian | 5 | FRI 5:30PM | I-2 |
Adrian | 3 | vs | Waseca United Feeds | 1 | SAT 10:30AM | S-1 |
Alexandria | 15 | vs | Waseca United Feeds | 5 | SAT 3:00PM | S-2 |
POOL F
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Mankato Royals | 7 | vs | Litchfield | 4 | FRI 7:00PM | I-1 |
Litchfield | 10 | vs | Shoreview East | 3 | SAT 10:30AM | S-2 |
Mankato Royals | 9 | vs | Shoreview East | 3 | SAT 3:00PM | S-1 |
POOL G
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Maple Lake | 6 | vs | BOLD Mudcats | 9 | FRI 7:00PM | S-1 |
BOLD Mudcats | 6 | vs | Fairmont | 0 | SAT 10:30AM | I-1 |
Maple Lake | 14 | vs | Fairmont | 3 | SAT 3:00PM | I-2 |
POOL H
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Glencoe-Silver Lake-Plato | 16 | vs | New London-Spicer | 1 | FRI 7:00PM | S-2 |
New London-Spicer | 4 | vs | Brainerd Warriors | 5 | SAT 10:30AM | I-2 |
Glencoe-Silver Lake-Plato | 6 | vs | Brainerd Warriors | 3 | SAT 3:00PM | I-1 |
CHAMPIONSHIP BRACKET
Game #
|
Team Name |
Score | Team Name | Score | |
1 | Burnsville White | 11 | vs | NYA Raiders | 12 |
2 | Maple Lake | 1 | vs | Glencoe-Silver Lake-Plato | 2 |
3 | Litchfield | 6 | vs | Alexandria | 0 |
4 | Richfield | 3 | vs | Northrop | 5 |
5 | Adrian | 5 | vs | Mankato Royals | 8 |
6 | Rockford Rockets | 4 | vs | Winona Heat | 14 |
7 | Brainerd Warriors | 3 | vs | BOLD Mudcats | 11 |
8 | Buffalo Lake-Hector-Stewart | 3 | vs | Sleepy Eye | 7 |
9 | NYA Raiders | 3 | vs | Glencoe-Silver Lake-Plato | 0 |
10 | Litchfield | 5 | vs | Northrop | 3 |
11 | Mankato Royals | 1 | vs | Winona Heat | 2 |
12 | BOLD Mudcats | 2 | vs | Sleepy Eye | 5 |
13 | NYA Raiders | 5 | vs | Litchfield | 3 |
14 | Winona Heat | 2 | vs | Sleepy Eye | 8 |
Championship | NYA Raiders | 0 | vs | Sleepy Eye | 16 |
3rd Place | Litchfield | 5 | vs | Winona Heat | 1 |
CONSOLATION BRACKET
Game #
|
Team Name |
Score | Team Name | Score | |
1 | New London-Spicer | 9 | vs | Sauk Rapids | 5 |
2 | Marshall | 11 | vs | Waseca | 1 |
3 | LeSueur-Henderson | 3 | vs | Shoreview East | 5 |
4 | New Prague Trojans | 9 | vs | Fairmont | 13 |
5 | New London-Spicer | 2 | vs | Marshall | 16 |
6 | Shoreview East | 4 | vs | Fairmont | 3 |
7 | Marshall | 4 | vs | Fairmont | 1 |