POOL A
Team Name
|
Score | Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Montevideo | Forfeit | vs | Blue Earth Jr. Pirates | XX | FRI 3:45PM | R-1 |
Blue Earth Jr. Pirates | 1 | vs | Mound-Westonka | 22 | SAT 8:00AM | C-4 |
Blue Earth Jr. Pirates | 3 | vs | Mound-Westonka | 9 | SAT 12:00PM | R-3 |
POOL B
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Mankato Royals | 9 | vs | Buffalo Lake- Hector-Stewart |
7 | FRI 3:45PM | R-2 |
Buffalo Lake- Hector-Stewart |
2 | vs | Edina Green | 4 | SAT 8:00AM | C-3 |
Mankato Royals | 24 | vs | Edina Green | 3 | SAT 12:00PM | R-4 |
POOL C
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Hutchinson Tigers | 0 | vs | Howard Lake-Waverly | 10 | FRI 3:45PM | R-3 |
Howard Lake-Waverly | 13 | vs | Alexandria Black | 6 | SAT 8:00AM | C-2 |
Hutchinson Tigers | 2 | vs | Alexandria Black | 3 | SAT 12:00PM | R-2 |
POOL D
Team Name
|
Score | Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Rockford | 5 | vs | Dawson-Boyd | 2 | FRI 3:45PM | R-4 |
Dawson-Boyd | 3 | vs | Eastview Lightning | 18 | SAT 8:00AM | C-1 |
Rockford | 17 | vs | Eastview Lightning | 8 | SAT 12:00PM | R-1 |
POOL E
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Watertown-Mayer | 13 | vs | West St. Paul | 2 | FRI 3:45PM | C-1 |
West St. Paul | 6 | vs | Cold Spring Springers | 4 | SAT 8:00AM | R-2 |
Watertown-Mayer | 23 | vs | Cold Spring Springers | 4 | SAT 12:00PM | C-4 |
POOL F
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Marshall Orange | 1 | vs | Farmington Tigers | 5 | FRI 3:45PM | C-2 |
Farmington Tigers | 12 | vs | Maple Lake Irish | 12 | SAT 8:00AM | R-1 |
Marshall Orange | 2 | vs | Maple Lake Irish | 14 | SAT 12:00PM | C-3 |
POOL G
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Albert Lea | 3 | vs | Luverne Cardinals | 12 | FRI 5:45PM | R-1 |
Luverne Cardinals | 1 | vs | New London-Spicer Wildcats | 10 | SAT 8:00AM | R-4 |
Albert Lea | 5 | vs | New London-Spicer Wildcats | 9 | SAT 12:00PM | C-2 |
POOL H
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Norwood Young America | 3 | vs | Minnetonka Blue | 7 | FRI 5:45PM | R-2 |
Minnetonka Blue | 3 | vs | Holdingford-Upsala Bandits | 19 | SAT 8:00AM | R-3 |
Norwood Young America | 2 | vs | Holdingford-Upsala Bandits | 16 | SAT 12:00PM | C-1 |
POOL I
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Big Willow Royals, MTKA | 11 | vs | Fairmont-Northrop | 1 | FRI 5:45PM | R-3 |
Fairmont-Northrop | 4 | vs | Foley | 15 | SAT 10:00AM | C-2 |
Big Willow Royals, MTKA | 0 | vs | Foley | 10 | SAT 2:00PM | C-3 |
POOL J
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Worthington | 7 | vs | Austin | 3 | FRI 5:45PM | R-4 |
Austin | 7 | vs | Wayzata Gold | 6 | SAT 10:00AM | C-1 |
Worthington | 11 | vs | Wayzata Gold | 10 | SAT 2:00PM | C-4 |
POOL K
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
St. Peter | 6 | vs | Litchfield | 4 | FRI 5:45PM | C-1 |
Litchfield | 5 | vs | Little Falls | 6 | SAT 10:00AM | C-4 |
St. Peter | 4 | vs | Little Falls | 2 | SAT 2:00PM | C2 |
POOL L
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Marshall Black | 5 | vs | New Prague | 6 | FRI 5:45PM | C-2 |
New Prague | 1 | vs | Central Range Miners | 11 | SAT 10:00AM | C-3 |
Marshall Black | 1 | vs | Central Range Miners | 9 | SAT 2:00PM | C-1 |
“AA” CHAMPIONSHIP BRACKET
Game #
|
Team Name |
Score | Team Name | Score | |
1 | St. Peter | 6 | vs | Mankato Royals | 7 |
2 | Watertown-Mayer | 8 | vs | Farmington | 0 |
3 | New London-Spicer | 7 | vs | Rockford | 10 |
4 | Howard Lake-Waverly | 8 | vs | Worthington | 0 |
5 | Mankato Royals | 3 | vs | Central Range | 9 |
6 | Watertown-Mayer | 3 | vs | Holdingford-Upsala | 12 |
7 | Rockford | 7 | vs | Foley | 11 |
8 | Howard Lake-Waverly | 9 | vs | Mound-Westonka | 7 |
9 | Central Range | 2 | vs | Holdingford-Upsala | 1 |
10 | Foley | 5 | vs | Howard Lake-Waverly | 6 |
Championship | Central Range | 0 | vs | Howard Lake-Waverly | 6 |
“A” CHAMPIONSHIP BRACKET
Game #
|
Team Name |
Score | Team Name | Score | |
1 | West St. Paul | 10 | vs | Eastview | 6 |
2 | Austin | 7 | vs | Blue Earth Pirates | 3 |
3 | New Prague | 11 | vs | Minnetonka Blue | 16 |
4 | Alexandria | 3 | vs | Edina | 23 |
5 | West St. Paul | 5 | vs | Maple Lake Irish | 9 |
6 | Austin | 3 | vs | Luverne | 6 |
7 | Minnetonka Blue | 0 | vs | Little Falls | 10 |
8 | Edina | 2 | vs | Big Willow | 4 |
9 | Maple Lake Irish | 8 | vs | Luverne | 3 |
10 | Little Falls | 4 | vs | Big Willow | 11 |
Championship | Maple Lake Irish | 10 | vs | Big Willow | 9 |
CONSOLATION BRACKET
Game #
|
Team Name |
Score | Team Name | Score | |
1 | Hutchinson | 12 | vs | Marshall Orange | 9 |
2 | Albert Lea | 7 | vs | Buffalo Lake-Hector-Stewart | 9 |
3 | Cold Spring | 14 | vs | Dawson-Boyd | 7 |
4 | FORFEIT | F | vs | Norwood Young America | W |
5 | Hutchinson | 6 | vs | Litchfield | 4 |
6 | Buffalo Lake-Hector-Stewart | 10 | vs | Wayzata Gold | 12 |
7 | Cold Spring | 9 | vs | Marshall Black | 2 |
8 | Norwood Young America | 3 | vs | Northrop | 13 |
9 | Hutchinson | 4 | vs | Wayzata Gold | 10 |
10 | Cold Spring | 11 | vs | Fairmont-Northrop | 8 |
Championship | Cold Spring | 13 | vs | Wayzata Gold | 11 |