POOL A
Team Name
|
Score | Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Mound-Westonka Whitehawks | 8 | vs | St. Michael-Albertville | 8 | FRI 12:00PM | PC-M |
St. Michael-Albertville | 10 | vs | Blue Earth Jr. Pirates | 6 | FRI 4:00PM | W1 |
Mound-Westonka Whitehawks | 15 | vs | Blue Earth Jr. Pirates | 4 | SAT 8:00AM | W3 |
POOL B
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Andover Huskies | 6 | vs | Cold Spring Springers | 17 | FRI 12:00PM | PC-F |
Cold Spring Springers | 7 | vs | New Prague | 4 | FRI 4:00PM | PC-J |
Andover Huskies | 7 | vs | New Prague | 7 | SAT 8:00AM | W1 |
POOL C
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Watertown-Mayer Royals | 0 | vs | Pierz | 5 | FRI 12:00PM | PC-C |
Pierz | 10 | vs | Crookston | 0 | FRI 4:00PM | PC-F |
Watertown-Mayer Royals | 4 | vs | Crookston | 0 | SAT 8:00AM | W8 |
POOL D
Team Name
|
Score | Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Redwood Falls | 0 | vs | Maple Lake Irish | 6 | FRI 12:00PM | PC-J |
Maple Lake Irish | 5 | vs | Caledonia Warriors | 1 | FRI 4:00PM | PC-C |
Redwood Falls | 6 | vs | Caledonia Warriors | 8 | SAT 10:00AM | W3 |
POOL E
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Albert Lea | 3 | vs | Blaine | 11 | FRI 12:00PM | W1 |
Blaine | 3 | vs | Central Range, Hoyt Lakes | 19 | FRI 4:00PM | PC-M |
Albert Lea | 3 | vs | Central Range, Hoyt Lakes | 5 | SAT 10:00AM | W1 |
POOL F
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Farmington Tigers Orange | 5 | vs | Hutchinson Tigers | 3 | FRI 2:00PM | PC-J |
Hutchinson Tigers | 12 | vs | Luverne | 5 | FRI 6:00PM | W3 |
Farmington Tigers Orange | 10 | vs | Luverne | 8 | SAT 10:00AM | PC-M |
POOL G
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Little Falls | 17 | vs | Norwood Young America Raiders | 1 | FRI 2:00PM | PC-M |
Norwood Young America Raiders | 1 | vs | Marshall Black | 11 | FRI 6:00PM | W1 |
Little Falls | 9 | vs | Marshall Black | 11 | SAT 10:00AM | PC-F |
POOL H
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Lake Crystal | 3 | vs | Holdingford-Upsala Bandits | 9 | FRI 2:00PM | PC-F |
Holdingford-Upsala Bandits | 10 | vs | Marshall Orange | 0 | FRI 6:00PM | PC-J |
Lake Crystal | 13 | vs | Marshall Orange | 10 | SAT 10:00AM | PC-J |
POOL I
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Belle Plaine | 3 | vs | Morris | 4 | FRI 2:00PM | PC-C |
Morris | 9 | vs | Owatonna | 2 | FRI 6:00PM | PC-F |
Belle Plaine | 1 | vs | Owatonna | 4 | SAT 10:00AM | PC-C |
POOL J
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Minnetonka Big Willow Royals | 1 | vs | Rockford | 6 | FRI 2:00PM | W3 |
Rockford | 7 | vs | LeSueur-Henderson | 4 | FRI 6:00PM | PC-C |
Minnetonka Big Willow Royals | 4 | vs | LeSueur-Henderson | 6 | SAT 10:00AM | W8 |
POOL K
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
PRBA Cyclones, Elbow Lake | 12 | vs | Roseville Raiders | 4 | FRI 2:00PM | W1 |
Roseville Raiders | 7 | vs | Fairmont Jr. Martins | 17 | FRI 6:00PM | PC-M |
PRBA Cyclones, Elbow Lake | 9 | vs | Fairmont Jr. Martins | 6 | SAT 10:00AM | W9 |
“AA” CHAMPIONSHIP BRACKET
Game #
|
Team Name |
Score | Team Name | Score | |
1 | Fairmont | 15 | vs | New Prague | 13 |
2 | Little Falls | 2 | vs | Hutchinson Tigers | 1 |
3 | LeSueur-Henderson | 0 | vs | Watertown-Mayer | 1 |
4 | Blaine | 7 | vs | Lake Crystal | 6 |
5 | Owatonna | 8 | vs | Caledonia Warriors | 11 |
6 | PRBA Cyclones | 6 | vs | St. Michael-Albertville | 8 |
7 | Holdingford-Upsala Bandits | 8 | vs | Morris | 5 |
8 | Marshall Black | 4 | vs | Rockford | 5 |
9 | Fairmont | 15 | vs | Mound-Westonka Whitehawks | 9 |
10 | Little Falls | 19 | vs | Maple Lake Irish | 7 |
11 | Watertown-Mayer | 3 | vs | Central Range, Hoyt Lakes | 5 |
12 | Blaine | 6 | vs | Pierz | 3 |
13 | Caledonia Warriors | 0 | vs | Farmington Tigers Orange | 3 |
14 | St. Michael-Albertville | 4 | vs | Cold Spring Springers | 3 |
15 | Holdingford-Upsala | 6 | vs | Fairmont | 1 |
16 | Little Falls | 3 | vs | Central Range, Hoyt Lakes | 2 |
17 | Blaine | 13 | vs | Farmington Tigers Orange | 10 |
18 | St. Michael-Albertville | 7 | vs | Rockford | 1 |
19 | Holdingford-Upsala | 10 | vs | Little Falls | 2 |
20 | Blaine | 0 | vs | St. Michael-Albertville | 10 |
Championship | Holdingford-Upsala | 24 | vs | St. Michael-Albertville | 1 |
“A” CHAMPIONSHIP BRACKET
Game #
|
Team Name |
Score | Team Name | Score | |
1 | Redwood Falls | 6 | vs | Crookston | 11 |
2 | Albert Lea | 13 | vs | Andover Huskies | 3 |
3 | Luverne | 4 | vs | Blue Earth Jr. Pirates | 12 |
4 | Marshall Orange | 6 | vs | Norwood Young America | 4 |
5 | Crookston | W | vs | Roseville Raiders | F |
6 | Albert Lea | 6 | vs | Minnetonka Big Willow Royals | 11 |
7 | Blue Earth Jr. Pirates | 0 | vs | Belle Plaine | 6 |
8 | Marshall Orange | 7 | vs | Crookston | 12 |
9 | Minnetonka Big Willow | 15 | vs | Belle Plaine | 5 |
Championship | Minnetonka Big Willow | 14 | vs | Crookston | 4 |