POOL A
Team Name
|
Score | Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Anoka Ramsey Maroon | 17 | vs | Shakopee Red | 2 | FRI 12:00PM | PCP-M |
Benson | 19 | vs | Sartell Sabres | 11 | FRI 12:00PM | PCP-S |
Anoka Ramsey Maroon | 9 | vs | Benson | 1 | FRI 4:00PM | PCP-C |
Shakopee Red | 22 | vs | Sartell Sabres | 2 | FRI 4:00PM | PCP-J |
Anoka Ramsey Maroon | 12 | vs | Sartell Sabres | 2 | SAT 10:00AM | BC-1 |
Shakopee Red | 12 | vs | Benson | 2 | SAT 10:00AM | BC-2 |
POOL B
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Marshall Black | 3 | vs | Glencoe-Silver Lake-Plato | 2 | FRI 12:00PM | PCP-C |
Cold Spring | 8 | vs | Burnsville Gold | 1 | FRI 12:00PM | PCP-J |
Marshall Black | 6 | vs | Cold Spring | 4 | FRI 4:00PM | PCP-M |
Glencoe-Silver Lake-Plat | 12 | vs | Burnsville Gold | 8 | FRI 4:00PM | PCP-S |
Marshall Black | 15 | vs | Burnsville Gold | 8 | SAT 10:00AM | BC-3 |
Glencoe-Silver Lake-Plato | 11 | vs | Cold Spring | 7 | SAT 10:00AM | BC-4 |
POOL C
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Brooklyn Park | 12 | vs | Lakeville South | 2 | FRI 2:00PM | PCP-M |
Waite Park | 10 | vs | Brainerd Warriors | 0 | FRI 2:00PM | PCP-S |
Brooklyn Park | 14 | vs | Waite Park | 0 | FRI 7:00PM | BC-1 |
Lakeville South | 16 | vs | Brainerd Warriors | 10 | FRI 7:00PM | BC-2 |
Brooklyn Park | 23 | vs | Brainerd Warriors | 2 | SAT 12:00PM | BC-3 |
Lakeville South | 5 | vs | Waite Park | 10 | SAT 12:00PM | BC-4 |
POOL D
Team Name
|
Score | Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Olivia Aces | 6 | vs | Rockford Rockets | 5 | FRI 2:00PM | PCP-C |
Farmington Tigers | 3 | vs | Royalton Royals | 8 | FRI 2:00PM | PCP-J |
Olivia Aces | 1 | vs | Farmington Tigers | 2 | FRI 7:00PM | BC-3 |
Rockford Rockets | 1 | vs | Royalton Royals | 6 | FRI 7:00PM | BC-4 |
Olivia Aces | 6 | vs | Royalton Royals | 5 | SAT 12:00PM | BC-1 |
Rockford Rockets | 6 | vs | Farmington Tigers | 9 | SAT 12:00PM | BC-2 |
POOL E
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Willmar Riptides | 1 | vs | Windom Eagles | 2 | FRI 3:00PM | BC-1 |
Albert Lea | 2 | vs | Oakdale | 20 | FRI 3:00PM | BC-2 |
Willmar Riptides | 15 | vs | Albert Lea | 3 | SAT 8:00AM | BC-3 |
Windom Eagles | 18 | vs | Oakdale | 1 | SAT 8:00AM | BC-4 |
Willmar Riptides | 11 | vs | Oakdale | 7 | SAT 12:00PM | PCP-M |
Windom Eagles | 11 | vs | Albert Lea | 3 | SAT 12:00PM | PCP-S |
POOL F
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Minnewaska | 3 | vs | Blue Earth Jr. Pirates | 1 | FRI 3:00PM | BC-3 |
Northfield | 8 | vs | Paynesville | 1 | FRI 3:00PM | BC-4 |
Minnewaska | 0 | vs | Northfield | 2 | SAT 8:00AM | BC-1 |
Blue Earth Jr. Pirates | 2 | vs | Paynesville | 4 | SAT 8:00AM | BC-2 |
Minnewaska | 3 | vs | Paynesville | 6 | SAT 12:00PM | PCP-C |
Blue Earth Jr. Pirates | 5 | vs | Northfield | 1 | SAT 12:00PM | PCP-J |
POOL G
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Alexandria | 3 | vs | NYA Raiders | 7 | FRI 5:00PM | BC-1 |
Litchfield Dragons | 3 | vs | Redwood Falls | 7 | FRI 5:00PM | BC-2 |
Alexandria | 9 | vs | Litchfield Dragons | 3 | SAT 8:00AM | PCP-M |
NYA Raiders | 0 | vs | Redwood Falls | 3 | SAT 8:00AM | PCP-S |
Alexandria | 5 | vs | Redwood Falls | 4 | SAT 2:00PM | PCP-C |
NYA Raiders | 5 | vs | Litchfield Dragons | 2 | SAT 2:00PM | PCP-J |
POOL H
Team Name
|
Score
|
Team Name | Score | Day/Time | Field | |
Annandale Stars | 2 | vs | Luverne Cardinals | 6 | FRI 5:00PM | BC-3 |
Waseca | 4 | vs | Hastings | 5 | FRI 5:00PM | BC-4 |
Annandale Stars | 11 | vs | Waseca | 7 | SAT 8:00AM | PCP-C |
Luverne Cardinals | 4 | vs | Hastings | 5 | SAT 8:00AM | PCP-J |
Annandale Stars | 12 | vs | Hastings | 5 | SAT 2:00PM | PCP-M |
Luverne Cardinals | 3 | vs | Waseca | 2 | SAT 2:00PM | PCP-S |
CHAMPIONSHIP BRACKET
Game #
|
Team Name |
Score | Team Name | Score | |
1 | Anoka Ramsey Maroon | 2 | vs | Glencoe-Silver Lake-Plato | 3 |
2 | NYA Raiders | 2 | vs | Luverne Cardinals | 9 |
3 | Paynesville | 0 | vs | Windom Eagles | 10 |
4 | Waite Park | 3 | vs | Royalton Royals | 7 |
5 | Willmar Riptides | 4 | vs | Northfield | 0 |
6 | Olivia Aces | 2 | vs | Brooklyn Park | 5 |
7 | Annandale Stars | 14 | vs | Redwood Falls | 4 |
8 | Shakopee Red | 9 | vs | Marshall Black | 21 |
9 | Anoka Ramsey | 5 | vs | Luverne | 6 |
10 | Windom Eagles | 1 | vs | Royalton | 0 |
11 | Willmar Riptides | 8 | vs | Brooklyn Park | 11 |
12 | Annandale Stars | 1 | vs | Marshall Black | 14 |
13 | Luverne Cardinals | 3 | vs | Windom Eagles | 1 |
14 | Brooklyn Park | 8 | vs | Marshall Black | 9 |
Championship | Luverne Cardinals | 1 | vs | Marshall Black | 11 |
3rd Place | Windom Eagles | 0 | vs | Brooklyn Park | 5 |